Przejdź do głównego menu Przejdź do sekcji głównej Przejdź do stopki

Informacje dla bibliotekarzy

Wersją pierwotną czasopisma Nasza Przeszłość jest wersja elektroniczna. Zachęcamy do odwiedzenia „Archiwum” i lektury tekstów opublikowanych na łamach "Naszej Przeszłości", które są dostępne na zasadach open access i na wolnej licencji.
Zachęcamy biblioteki naukowe do dodania naszego czasopisma do swoich baz danych czasopism elektronicznych. Otwarty system publikacji czasopisma jest szczególnie polecany dla pracowników naukowych i studentów korzystających z biblioteki.
Czasopismo posiada też tradycyjną, drukowaną wersję, nieprzerwanie wydawaną od roku 1946, którą można zamówić do bibliotek. Drukowaną wersję periodyku można nabyć w Wydawnictwie Instytutu Wydawniczego Księży Misjonarzy Redakcja "Nasza Przeszłość"  w Krakowie. Istnieje również możliwość przesłania egzemplarzy czasopisma w ramach tzw. wymiany międzybibliotecznej – w tym celu prosimy o kontakt z dyrektorem Biblioteki Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Krakowie.
Jeśli życzyliby sobie Państwo otrzymywać informacje o nowo opublikowanych numerach oraz inne ważne informacje związane z czasopismem "Nasza Przeszłość", zachęcamy do rejestracji na stronie czasopisma.