Przejdź do głównego menu Przejdź do sekcji głównej Przejdź do stopki

Wrocławski Przegląd Teologiczny dedykowany Josephowi Ratzingerowi

22.02.2023

Redakcja półrocznika Wrocławski Przegląd Teologiczny  zaprasza Autorów – reprezentujących nauki teologiczne, biblistykę, filozofię oraz nauki pomocnicze teologii – do nadsyłania niepublikowanych artykułów naukowych. Tom nr 2 z 2023 roku zostanie poświęcony  w całości twórczości Josepha Ratzingera/Benedykta XVI. To postać szczególnie ważna dla Papieskiego Wydziału Teologicznego, wydawcy naszego czasopisma. Ratzinger jest doktorem honoris causa naszej uczelni i chcielibyśmy uhonorować jego osobę przez to, że w sposób twórczy zajmiemy się  spuścizną teologiczną, którą nam pozostawił.

W związku z tym prosimy uczonych o napisanie artykułu do Wrocławskiego Przeglądu Teologicznego. Liczymy na pogłębione badania skutkujące artykułami najwyższej jakości, które wniosłyby wkład do współczesnej myśli teologicznej. Nasze czasopismo jest dostępne w międzynarodowej bazie ATLA, dlatego opublikowane teksty będą czytane na całym świecie.

Zapraszamy do współtworzenia tej wyjątkowej publikacji. Artykuły będą recenzowane przez dwóch niezależnych recenzentów, ekspertów w podjętym w artykule obszarze badań, w formule „double-blind review”.

Termin nadsyłania tekstów: 30 czerwca 2023 roku.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt.