Przejdź do głównego menu Przejdź do sekcji głównej Przejdź do stopki

Informacje dla bibliotekarzy

Wersją pierwotną czasopisma Wrocławski Przegląd Teologiczny jest wersja elektroniczna. Zachęcamy do odwiedzenia Archiwum numerów” i lektury tekstów opublikowanych na łamach Wrocławskiego Przeglądu Teologicznego, które są dostępne na zasadach open access i na wolnej licencji.

Zachęcamy biblioteki naukowe do dodania naszego czasopisma do swoich baz danych czasopism elektronicznych. Warto zauważyć, że otwarty system publikacji naszego  czasopisma (Open Journal System) jest bardzo wygodny przede wszystkim dla pracowników naukowych i studentów korzystających z biblioteki, ale także dla hobbystów i wielu innych osób, niezwiązanych ściśle ze światem nauki. 

Czasopismo posiada też tradycyjną, drukowaną wersję, nieprzerwanie wydawaną od roku 1993, którą można zamówić do bibliotek.  Drukowaną wersję periodyku można nabyć w Księgarni Archidiecezjalnej we Wrocławiu (zob. stronę księgarni). Istnieje również możliwość przesłania egzemplarzy czasopisma w ramach tzw. wymiany międzybibliotecznej – w tym celu prosimy o kontakt z dyrektorem Biblioteki Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. 

Jeśli życzyliby sobie Państwo otrzymywać informacje o nowo opublikowanych numerach oraz inne ważne informacje związane z Wrocławskim Przeglądem Teologicznym, zachęcamy do rejestracji na stronie czasopisma.

Dane wprowadzone w czasie rejestracji w Open Journal System (OJS) są przez Redakcję Wrocławskiego Przeglądu Teologicznego wykorzystywane wyłącznie do celów związanych z funkcjonowaniem czasopisma. Nie będą przekazywane innym podmiotom. W szczególności nie będą wykorzystywane w celach handlowych czy marketingowych (zob. pełne informacje dot. Polityki prywatności).